Новини

10-11-2015

Микола Ліхачов: Інвестори погодилися, що дно банківської кризи вже позаду

Микола Ліхачов: Інвестори погодилися, що дно банківської кризи вже позаду

Сільське господарство та енергетика – дві галузі України, в які сьогодні інвестори готові вкладати гроші, незважаючи на фінансову нестабільність і несприятливий бізнес-клімат в країні.

Про інвестування в період нестабільності та геополітичних викликів говорили на IV Центральній та Східноєвропейській інвестиційній конференції (CEE Investment Conference), яка проходила нещодавно у Києві.

Як розповів компанії ЮРЛИГА радник АО «Спенсер і Кауфманн» Микола Ліхачов, який брав участь у заході, незважаючи на велику кількість відкритих ринків, інвестори в цілому обережно ставляться до перспективи вкладання грошей в українську економіку. «Забезпечення безпеки, корупція, гарантії захисту прав – це ті три фактори, які викликають сьогодні сумніви іноземних інвесторів в Україні», – зазначив юрист.

Він також прогнозує, що, на жаль, розраховувати на поліпшення бізнес-клімату поки не варто, принаймні в питанні податкової лібералізації: «Міністр фінансів України Наталя Яресько, пов’язуючи податки і фінансову стабільність, вважає, що держава сьогодні не може собі дозволити низькі податкові ставки. Вона прямо зазначила, що в цьому випадку вони не зможуть стримувати інфляцію і гарантувати успішне виконання програми МВФ. Не вселили оптимізму і прогнози Міністерства економічного розвитку і торгівлі, де розраховують на зростання економіки в поточному кварталі на рівні 1%, а на 2016 рік обіцяють 2,5%».

«Втім, голосування, що проходило на конференції в режимі реального часу все ж дає надії для обережного оптимізму, – зазначає М.Ліхачов. – Інвестори погодилися, що дно банківської кризи вже позаду, і що понад 50% з тих, хто інвестує в країни СНД, в наступному році планують інвестувати саме в Україну».

CEE Investment Conference є найбільшою міжнародною інвестиційною конференцією країн Центральної та Східної Європи, участь у якій щороку беруть представники інвестиційного та банківського секторів. До роботи конференції залучаються також вищі посадові особи держав.

IV Центральная и Востчноевропейская инвестиционная конференция (CEE Investment Conference) состоялась на днях в Киеве. Участие в мероприятии принял советник АО «Спенсер и Кауфманн» Николай Лихачев.

Posted by Spenser & Kauffmann on 10 ноября 2015 г.

Усі новини