Новини

20-11-2015

Проведення транзакцій M&A на ринку України спрощується, – Н.Ліхачов, радник, АО «Спенсер і Кауфманн»

Проведення транзакцій M&A на ринку України спрощується, – Н.Ліхачов, радник, АО «Спенсер і Кауфманн»

Процедура отримання дозволу Антимонопольного комітету України на концентрацію незабаром може бути значно спрощена. У деяких випадках йдеться навіть про скасування необхідності отримання такого дозволу, що сприятиме швидшому закриття угод.

Відповідні зміни, передбачені проектом Закону України №2168а «Про внесення змін до Закону України« Про захист економічної конкуренції (щодо підвищення ефективності системи контролю над економічними концентраціями)», були схвалені парламентом у першому читанні.

Микола Ліхачов, радник, керівник практики корпоративного права та М&А АО «Спенсер і Кауфманн» прокоментував «Юридичній практиці» прийдешні зміни:

«Одним з позитивних моментів документу, який значно спростить проведення транзакцій M&A на ринку України, можна назвати кратне підняття лімітів граничного обсягу сукупної вартості активів або сукупного обсягу реалізації товарів учасників концентрації за останній фінансовий рік, який впливав на необхідність отримання дозволу АМКУ на концентрацію суб’єктів господарювання.

У разі прийняття Закону в запропонованій редакції учасникам концентрацій необхідно буде отримувати дозвіл АМКУ тільки у випадках, якщо сукупний обсяг активів або оборот товарів суб’єктів концентрації перевищуватиме 30 млн євро на рік, за умови, що сукупний обсяг активів (оборот товарів) двох учасників концентрації на території України перевищує 4 млн євро на рік. Або коли обсяг реалізації товарів одним учасником концентрації на території України буде перевищувати 8 млн євро на рік, за умови, що обсяг реалізації товарів другого учасника концентрації перевищує суму в 100 млн євро на рік.

Також документом пропонуються інші зміни, спрямовані на лібералізацію процесу отримання дозволу АМКУ, зокрема, введення процедури спрощеного отримання дозволу для ряду суб’єктів і типів трансакцій.

Виходячи з цього, ситуація, яка складається на ринку (беручи до уваги девальвацію гривні), створює сприятливий інвестиційний клімат для цілого ряду західних ризикових інвесторів, які можуть вигідно придбати хороший актив з метою його розвитку і повернення інвестицій. Також ситуація може бути цікава ряду стратегічних інвесторів, які розраховують на прибуток у довгостроковій перспективі».

Усі новини