Новини

10-12-2015

Юрист «Спенсер і Кауфманн» виступив експертом на засіданні комітету АПУ

Юрист «Спенсер і Кауфманн» виступив експертом на засіданні комітету АПУ

Юрист АО «Спенсер і Кауфманн» Андрій Гвоздецький взяв участь в засіданні Комітету Асоціації правників України з процесуального права «Судова реформа в дії: забезпечувальні заходи в господарському процесі».

Однією з найбільш обговорюваних тем стало питання реалізації забезпечувальних заходів у спорах з проблемними банками.

А.Гвоздецький нагадав, що у серпні 2015 року Верховною Радою України були прийняті обмеження у забезпеченні позовів до неплатоспроможних банків або Фонду гарантування вкладів фізичних осіб шляхом накладення арешту на майно чи грошові суми або заборони відповідачеві вчиняти певні дії. Втім, боржники, як правило, звертаються за правовим захистом вже після початку банками активних дій – подання позовів, звернення стягнення на предмети іпотеки або застави.

«У такому разі ефективними є інші (крім арешту або заборони банкові вчиняти певні дії) способи забезпечення, що дозволяють досягти поставленої мети», – переконаний він, поставивши у приклад успішний супровід АО «Спенсер і Кауфманн» спорів проти ПАТ «Дельта Банк» протягом дії тимчасової адміністрації, а згодом – у ліквідаційній процедурі.

Також під час засідання правники обговорили механізм забезпечення господарських позовів, запропонований у проекті нового ГПК. Автори проекту пропонують суттєво збільшити спектр заходів забезпечення, зокрема, запровадити зустрічне забезпечення. Розробники вважають, що даний механізм дозволить забезпечити відшкодування збитків відповідача, які можуть бути спричинені забезпеченням позову.

На думку А.Гвоздецького, інститут зустрічного забезпечення в запропонованій редакції проекту не можна оцінити однозначно. «Маючи на меті захистити відповідача від процесуальних зловживань, законодавець насправді створює умови для безперервного ланцюга судових справ лише щодо забезпечення позову», – зауважив він, висловивши сумніви, що це якось сприятиме дотриманню розумних строків розгляду справи.

«Крім того,  на сторону, яка дійсно потребує захисту своїх прав, будуть покладені додатково витрати для внесення коштів на депозит суду в якості зустрічного забезпечення, витрати на багатоетапний судовий розгляд, сплата судового збору. Замість ефективного захисту навпаки можемо отримати такі навантаження, за яких утриматись від звернення до суду буде безпечніше та дешевше», – резюмував він.

Команда юристів АО «Спенсер і Кауфманн» має значний досвід успішного представництва інтересів великого бізнесу в спорах з проблемними банками, зокрема в справах про стягнення, реструктуризацію боргу, про визнання недійсними та припинення кредитних договорів. Фахівці АО «Спенсер і Кауфманн» долучаються до аналізу реформи судочинства в України та постійно працюють над пропозиціями з покращення доступу та ефективності правосуддя задля створення зрозумілого та привабливого інвестиційного клімату для бізнесу та реальних можливостей його захисту, у тому числі через компетентні юрисдикційні органи.

Усі новини