Новини

21-01-2016

Повноцінна робота Нацагентства по поверненню активів – одна з умов запуску безвізового режиму з ЄС, – радник «Спенсер і Кауфманн» М.Ліхачов

Розпорядженням від 30.12.2015 № 1407-р Кабмін схвалив Стратегію розвитку системи запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення на період до 2020 року. Згідно з очікуваннями чиновників реалізація її положень повинна знизити рівень корупції в країні, залучити іноземні інвестиції і прискорити процес лібералізації візового режиму України і ЄС.

Радник адвокатського об’єднання «Спенсер і Кауфманн» Микола Ліхачов прокоментував даний документ для видання «Ділова столиця»:

«Найбільш актуальні серед перерахованих в стратегії – заходи із запуску Національного агентства з повернення активів, впровадженню ефективних механізмів розшуку грошей і майна, отриманих незаконним шляхом, а також процедур їх спеціальної конфіскації, – зауважив М.Ліхачов. – Повноцінна робота даного агентства – одна з умов запуску безвізового режиму з ЄС».

З ним солідарна журналіст видання Тетяна Очимовська. Чиновникам дійсно слід поквапитися, – пише вона у своїй статті «Кому уряд дозволить відмивати брудні гроші». – Так, ще в травні минулого року влада широко рекламувала заморозку на банківських рахунках $ 1,4 млрд, що належать Януковичу і його оточенню. Однак після цього ніхто так і не почув ні про конфіскацію цих коштів, ні про зарахування їх до держбюджету.

Детальніше про Стратегію читайте тут.

Усі новини