Новини

11-02-2016

Закон України «Про електронну комерцію»: мрія страховиків здійснюється? (стаття Т.Данільцевої та С.Карпова для UJBL)

Закон України «Про електронну комерцію»: мрія страховиків здійснюється?

Тетяна Данільцева, партнер АО “Спенсер і Кауфманн”, Станіслав Карпов, юрист АО “Спенсер і Кауфманн”, спеціально для UJBL

30 вересня 2015 року набрав чинності Закон України «Про електронну комерцію», основною метою якого є встановлення порядку укладання та виконання електронних угод з використанням інформаційно-комунікаційних систем.

Стрімкий розвиток телекомунікаційних технологій вимагає використання нових каналів реалізації товарів і послуг, в тому числі послуг страхування. Саме тому Закон України «Про електронну комерцію» був таким довгоочікуваним для страхових компаній.

Дистанційне укладання договорів страхування, наприклад, за допомогою Інтернет, досить давно використовується страховими компаніями в усьому світі. Відповідно до аналізу страхового ринку (Digital distribution in insurance: a quiet revolution), проведеним Swiss Re, 42% полісів автострахування та страхування домашнього майна, реалізованих в Європі в 2012 році, були придбані саме через Інтернет. У Великобританії ж цей показник досягав 69%.

Однак вимоги українського законодавства в сфері страхування, що залишався практично незмінним з початку 2000-х років, унеможливлювали дистанційне укладання договорів страхування з використанням виключно інформаційно-телекомунікаційних технологій.

Повністю текст статті можна переглянути тут.

Усі новини