Новини

12-02-2016

Дозвіл на зйомку судового процесу: С.Пушко назвав необхідні умови

Питання щодо можливості проведення в залі судового засідання відеозапису потребує більш комплексного й детального вирішення. Адже нині положення Закону про судоустрій і статус суддів не кореспондуються з відповідними нормами процесуальних кодексів.

Таку думку виданню «Закон і Бізнес» висловив адвокат АО «Спенсер і Кауфманн» Сергій Пушко, відповідаючи на запитання кореспондента, в яких випадках було б доцільно обмежити право на зйомку судового процесу.

«Передусім при розгляді справи пріоритетний характер повинні мати не інтереси засобів масової інформації та їх право на інформування людей, а інтереси правосуддя, – переконаний адвокат. – Отже, у процесуальних кодексах має бути передбачена можливість надання судом дозволу на проведення відеозапису з використанням як портативної, так і стаціонарної техніки тільки у випадках, коли ці дії не створюють незвичної обстановки в залі засідання, внаслідок чого виникають додаткові труднощі та перешкоди для суду чи учасників процесу в реалізації їхніх повноважень і прав. При цьому такий дозвіл має надаватися судом за наявності згоди всіх учасників процесу».

Усі новини