Новини

07-03-2016

Як розшукувати проблемні активи, розповів Микола Ліхачов

Нерідко обставини складаються так, що проблемний актив доводиться розшукувати, причому часом не обмежуючись кордонами України.

З особливостями такого розшуку учасників Юридичного банківського форуму ознайомив радник, керівник практики корпоративного права та M&A АО “Спенсер і Кауфманн” Микола Ліхачов, пише видання «ЮРИСТ & ЗАКОН» в статті «Про реформи, корпоративне управління, проблемні активи і кредити на II Legal Banking Forum».

Доповідач повідомив, що шахраї для укриття активів найчастіше користуються одними і тими ж інструментами: непрозорі корпоративні структури, офшорні і фідуціарні рахунки, трансфери між пов’язаними особами, а також операції за участю близьких родичів і довірених осіб. При появі інформації про можливе знаходження активів в конкретній країні необхідна співпраця з місцевими фахівцями, які зможуть точно ідентифікувати конкретне майно і його власників.

Пан Лихачов, виходячи з власного досвіду практики, резюмував, що успішний транскордонний розшук активів і їх повернення включає 3 наступні кроки: розшук і ідентифікація активів, їх замороження і повернення. У таких випадках ефективний Forensic Accounting – судово-бухгалтерський аналіз, який спрямований на розкриття шахрайства, чиї звіти підходять для подання до суду. Такий аналіз поєднує в собі риси бухгалтерії і слідчих дій.

Також нагадаємо, що Адвокатське об’єднання «Спенсер і Кауфманн» виступило офіційним партнером Legal Banking Forum в цьому році.

Усі новини