Новини

11-03-2016

В.Загарія оцінив обсяг тіньового ринку юридичних послуг

Український ринок ніколи не відрізнявся прозорістю. За даними аналітиків, його загальний обсяг становить приблизно 12 млрд. грн. ($ 500 – 700 млн.). При цьому на ТОП-50 найбільших компаній припадає близько 4 млрд. грн. доходів. Решту ринку вкрай складно виміряти, оскільки він знаходиться в тіні, а також поділений між індивідуально практикуючими юристами.

Дану проблему для спеціального видання ДЕЛО «ТОП-500 найбільших компаній у сфері послуг» прокоментував керуючий партнер АО «Спенсер і Кауфманн» Валентин Загарія.

«Сегмент ринку юристів-одинаків  серйозно недооцінений. Кажу як людина, яка тривалий час займала пост глави Вищої кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури, – зазначив він. – Їх гонорари, які фігурували в матеріалах справ за скаргами клієнтів адвокатів, навіть у побутових справах вимірювалися тисячами, а іноді і десятками тисяч доларів. І цей сегмент знаходиться сьогодні глибоко в тіні. Я б припустив, що обсяг цього ринку цілком співмірний з об’ємом звітів, що офіційно публікуються у відомих українських рейтингах».

Слова В.Загарія підтверджує статистика, – зазначають автори статті «Право на гроші». У топ-80 юридичних компаній практикують близько 2500 юристів (даних про кількість серед них адвокатів немає). При цьому тільки адвокатів в Україні налічується близько 30 тис. осіб.

Усі новини