Новини

22-03-2016

«Нагальною є потреба розроблення альтернативного законопроекту щодо запровадження ринку сільськогосподарських земель», – М.Максименко

«Підготовлений Державною службою геодезії картографії та кадастру проект закону «Про обіг земель сільськогосподарського призначення» не здатний забезпечити досягнення мети залучення інвестицій у сільськогосподарське виробництво, консолідації земель сільськогосподарського призначення, соціального розвитку села та суперечить ідеї децентрації у частині передачі права власності на більшість земель державної власності у комунальну».

На цьому під час останнього засідання Комітету АПУ з аграрного права, яке було присвячене питанню запровадження ринку сільськогосподарських земель, наголосив старший юрист АО «Спенсер і Кауфманн» Максим Максименко, який виступив модератором заходу.

На його думку, нагальною є потреба розроблення альтернативного законопроекту щодо запровадження ринку сільськогосподарських земель, який, зокрема,  має враховувати конституційні положення щодо захисту права приватної власності на землю.

«Одночасно із запровадженням ринку сільськогосподарських земель у законодавстві України має бути створений ефективний правовий механізм їх консолідації», – вважає М.Максименко.

В ході дискусії учасники засідання, серед яких були експерти аграрної галузі та провідні юристи в сфері земельного права, також негативно висловилися щодо нинішнього варіанту законопроекту, вбачаючи в цьому нові маніпуляції державних структур.

За результатами обговорення члени Комітету домовилися підготувати відповідне звернення Комітету АПУ з аграрного права з цього питання.

Усі новини