Новини

23-03-2016

Команда «Спенсер і Кауфманн» допомогла великій страховій компанії скасувати податкові повідомлення-рішення на суму 1,9 млн.

Юридична фірма «Спенсер і Кауфманн» успішно супроводила ПрАТ «Страхова компанія «Кардіф» в судовій суперечці з Міжрегіональним головним управлінням ДФС – Центральним офісом з обслуговування великих платників про скасування податкових повідомлень-рішень.

22 березня Страхова компанія «Кардіф», яку представляла ЮФ «Спенсер і Кауфманн», виграла в суді касаційної інстанції справу про скасування податкових повідомлень-рішень на загальну суму 1,9 млн. грн. Вищий адміністративний суд України відмовив податковому органу в задоволенні його касаційної скарги.

«Обгрунтовуючи донарахування грошових зобов’язань, податковий орган наполягав на тому, що суми витрат на ведення страхової справи, які утримувалися страховою компанією при достроковому припиненні договорів страхування, є доходом від надання послуг, не пов’язаних зі страховою діяльністю і, отже, підлягають оподаткуванню податком на додану вартість», – пояснила претензії податкової партнер «Спенсер і Кауфманн», керівник практики фінансового, страхового та податкового права Тетяна Данільцева, яка очолила команду юристів в рамках даного спору.

Суд погодився з доводами про безпідставність висновків податкового органу, наведеними юристами «Спенсер і Кауфманн». Юристи, зокрема, довели, що висновки податкового органу в акті перевірки суперечать положенням Податкового кодексу і Закону про страхування, оскільки витрати на ведення справи є частиною страхового платежу і, відповідно, доходом від страхової діяльності, що отриманий СК в результаті надання послуг страхування ( які не є об’єктом оподаткування ПДВ), а надання будь-яких інших послуг в даному випадку відсутнє.

До складу команди «Спенсер і Кауфманн», яка представляла інтереси страхової компанії в суді касаційної інстанції, також увійшли старший юрист судової практики Сергій Пушко і юрист практики фінансового, страхового та податкового права Станіслав Карпов.

Усі новини