Новини

25-03-2016

Микола Ліхачов виступив арбітром на міжнародному конкурсі ім. В.Віса

Днями у Відні (Австрія) завершився 23 Конкурс з міжнародного комерційного арбітражу ім.В.Віса (The Annual Willem C. Vis International Commercial Arbitration Moot). Радник АО «Спенсер і Кауфманн» Микола Ліхачов виступив арбітром на даному заході.

Конкурс складався з двох етапів і стартував ще восени 2015 року, коли організатори розмістили на своєму сайті фабулу справи, за якою всі команди готували меморандуми  (письмове викладення позову і відгуку на нього). Кожна з команд подавала меморандум як за позивача, так і за відповідача у спорі. У березні пройшов тиждень усних раундів.

«Дебати традиційно будуються за моделлю розгляду в міжнародному комерційному арбітражі й зачіпають процесуальні (про компетенцію арбітражу) і матеріальні (про міжнародну купівлю-продаж товарів) питання», – розповів про участь у конкурсі М.Ліхачов. – При цьому щороку організатори використовують різний арбітражний регламент. У 2016-му конкурс проходив згідно з регламентом Віденського Міжнародного Арбітражного Суду (VIAC). Всього на конкурсі пройшло 685 арбітражних слухань. Я був номінований арбітром в чотирьох групових слуханнях, а так само в раундах плей-офф кращих 64 і 32 команд».

Як повідомив М.Ліхачов, у фіналі змагання зійшлися команди University of Buenos Aires и Singapore Management University. Перемогу отримали студенти з Аргентини.

«Можу сказати, що в порівнянні з минулими роками, рівень команд стає все сильніше. І це радує. Повернувшись з Відня, чесно скажу, що вже сумую за цією атмосферою міжнародно-правових олімпійських ігор. З нетерпінням чекаю жовтня, коли на сайті організаторів з’явиться нова справа і процес розпочнеться заново», – зауважив він.

Керуючий партнер АО «Спенсер і Кауфманн» Валентин Загарія назвав участь свого колеги у Конкурсі з міжнародного комерційного арбітражу ім.В.Віса частиною інвестицій у формування правової еліти, елементом розвитку соціальної відповідальності компанії, яка відрядила свого представника для участі у конкурсі. «Ми системно опікуємося майбутніми юристами: компанія виступила ексклюзивним партнером Ліги студентів Асоціації правників України в 2016 році, за нашої підтримки триває стипендіальний конкурс з договірного права, а нещодавно наша команда забезпечила можливість проведення всеукраїнської олімпіади з правознавства, яка через брак фінансування була на грані зриву», – пояснив В.Загарія.

Під час конкурсу ім.В.Віса, що проводиться під егідою Комісії ООН з права міжнародної торгівлі, учасники показують знання і вміння застосовувати міжнародне приватне право, яке регламентується Конвенцією ООН про договори міжнародної купівлі-продажу товарів 1980 р.

Вперше конкурс відбувся у 1993—1994 рр. Тоді участь у ньому взяли 11 команд з 9 країн. Перемогу здобули представники Колумбійського університету (США). Цього року у конкурсі взяли участь 311 команд з 67 країн світу (в тому числі з США – 49, Німеччини – 25, Бразилії – 21, Індії – 20, Великої Британії – 15), 1993 студенти 96 національностей.

Усі новини