Новини

07-04-2016

Примусити виконати Interim Award Стокгольмського арбітражу по ОПЗ в Україні не вийде, – радник АО «Спенсер і Кауфманн»

У арбітражного трибуналу немає повноважень примусити відповідача виконувати Interim Award. А визнати дане рішення в Україні або де б то не було ще неможливо, оскільки це не остаточне рішення по суті спору, а лише проміжний наказ.

Таку думку виданню «Економічна правда» висловив радник АО «Спенсер і Кауфманн» Микола Ліхачов, коментуючи недавню інформацію про те, що на підставі клопотання Ostchem Holding Limited Дмитра Фірташа Стокгольмський арбітраж наказав Одеському припортовому заводу до 31 серпня 2016 року «утриматися від відчуження або обтяження будь-яким чином своїх необоротних активів».

За інформацією видання, розгляд зайняв лічені дні. Позов був поданий 23 березня, і вже через тиждень суд виніс рішення. У той же час приватизація ОПЗ стартувала 4 квітня.

М.Ліхачов звернув увагу на те, що Interim Award не слід плутати з винесенням рішення по суті спору. «Швидше за все, це забезпечувальні заходи, покликані убезпечити предмет позову до того моменту, коли арбітражний трибунал розгляне позов по суті», – пояснив він, зауваживши при цьому, що просити арбітражний трибунал винести Interim Award є тратою як часу – розгляд справи по суті затягується , так і грошей – арбітражний процес стає дорожче.

«Його виконання і визнання не регламентується Нью-Йоркською конвенцією про визнання та виконання міжнародних арбітражних рішень. По крайній мірі, в українських судах такої практики немає. Це зобов’язання ПАТ “Одеський припортовий завод” можна назвати швидше джентльменським», – говорить експерт.

Якщо ОПЗ не виконає таке рішення, прогнозує Лихачов, то арбітражний трибунал може лише збільшити частку арбітражних витрат ОПЗ в арбітражному процесі, нічого більше.

Повністю статтю можна прочитати тут.

Усі новини