Новини

18-04-2016

М.Ліхачов розповів про умови синергії при реалізації угод M&A

Злиття і поглинання, як комплекс певних дій, завжди спрямований на укрупнення бізнесу і капіталу за допомогою придбання готових компаній, на збільшення загальної вартості активів за рахунок спільної діяльності.

Про переваги від спільної діяльності, які характеризуються терміном «синергія», в рамках V Всеукраїнської школи зі злиття і поглинання, яка відбулася 17 березня, розповів членам Ліги студентів Асоціації правників України радник АО «Спенсер і Кауфманн» Микола Ліхачов.

На його погляд, в таких угодах, зокрема, можна розраховувати на наступні переваги:

  • зменшення кількості персоналу (наприклад, потрібні не два, а один відділ бухгалтерії, відділ маркетингу, тощо);
  • економія за рахунок масштабу (гуртові умови);
  • збільшення частки ринку (зростає впізнаваність бренду, легше завойовувати нові частки ринку, поліпшуються умови кредиторів та інше).

Втім, як зауважив пан Ліхачов, не кожне злиття або поглинання супроводжується синергією.  Нерідко буває, що в новій компанії відбуваються конфлікти, наприклад, через фундаментальної розбіжності статутів компаній.

М. Ліхачов також розповів студентам про три найдорожчих злиття 2015 року:

1. Pfizer и Allergan (фармацевтика), $191 млрд.  Найбільшу угоду в світі по злиттям та поглинанням за підсумками минулого року було укладена в листопаді між американською фармацевтичною компанією Pfizer Inc і виробником ботоксу – компанією Allergan Plc. Це злиття може посприяти зміцненню компанії Pfizer Inc, як лідера за обсягом продажів в сфері фармацевтики в 2016 році.

2. AB InBev и SABMiller (пивоваріння), $104,2 млрд. У вересні минулого року стало відомо, що AB InBev запропонувала дружнє злиття своєму найближчому конкуренту SABMiller. AB InBev була настільки сповнена рішучості поглинути конкурента, що піддала своє фінансове становище ризику. Згідно BloombergBusiness, виробник пива планував випуск облігацій на суму $ 55 млрд. для фінансування операції. Така кількість встановлює новий рекорд з продажу боргових паперів.

3. Shell и BG Group (енергетика), $ 81 млрд.  У квітні 2015 року нафтогазова компанія Royal Dutch Shell домовилася про злиття з британським газовим гігантом BG Group. З боку Shell власники 83% акцій вже висловили свою згоду. Злиття компаній дозволить Shell на чверть збільшити доведені запаси нафти і газу і на 20 відсотків – видобуток вуглеводнів.

Усі новини