Новини

19-04-2016

Нова процедура призначення на керівні посади в банках носить вельми формальний характер, – юрист «Спенсер і Кауфманн»

Національний банк перегляне своє ставлення до банкірів з підмоченою репутацією. Деяким з них навіть дозволять знову очолити фінустанови. Про це йдеться в постанові НБУ №261, яка вносить зміни до Положення про порядок реєстрації та ліцензування банків, відкриття відокремлених підрозділів.

Документ, який прописує ряд послаблень для банків, для видання «Деловая столица» прокоментував юрист АО «Спенсер і Кауфманн» Дмитро Шагірманов.

Він звернув увагу на особливу процедуру призначення на керівні посади в банках осіб, які відповідно до існуючих критеріїв втратили бездоганну ділову репутацію. Наприклад, екс-менеджери банків, які раніше були визнані неплатоспроможними. І хоча такий порядок повинен застосовуватися тільки у виняткових випадках, на жаль, як відомо, саме винятки часто стають правилами.

По суті рішення про призначення будуть виносити в ручному режимі. Багато в чому вони залежатимуть  від суб’єктивної думки чиновників Нацбанку, зазначає видання. “Нова процедура носить вельми формальний характер, вимоги до обгрунтування досить розмиті, а оцінювати переконливість аргументів банку в кінцевому рахунку буде сам НБУ. Як вирішуватимуться питання призначення або не призначення, – питання риторичне”, – зазначив Д.Шагірманов.

Нагадаємо, згідно з постановою НБУ №261 в подібних випадках (коли потрібно призначити особу, в діловій репутації якого є сумніви за певними ознаками), до зібраного пакету документів банку необхідно подати клопотання про незастосування до особи ознак відсутності бездоганної ділової репутації. У клопотанні необхідно вказати обставини, у зв’язку з якими банк просить не застосовувати ознак відсутності бездоганної ділової репутації, з додаванням письмових пояснень самої особи, а також копій документів, які підтверджують аргументи, викладені в клопотанні банку.

Усі новини